KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12701400
*
nr 1270 1400
Helge Frender
(1906-1976), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x34 cm
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 19:55:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 07:41:22
1
400 kr
26/8 07:29:32
2
700 kr
26/8 17:34:20
1
700 kr
26/8 17:34:20
2
700 kr (Budbetjänt)
26/8 17:36:15
1
900 kr
26/8 19:49:00
3
900 kr
26/8 19:49:00
1
900 kr (Budbetjänt)
26/8 19:49:20
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helge frender modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Helge Frender
Läs om budbetjänten
nr 1270 1400
Helge Frender
(1906-1976), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x34 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 07:41:22 | 1 | 400 kr |
26/8 07:29:32 | 2 | 700 kr |
26/8 17:34:20 | 1 | 700 kr |
26/8 17:34:20 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
26/8 17:36:15 | 1 | 900 kr |
26/8 19:49:00 | 3 | 900 kr |
26/8 19:49:00 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
26/8 19:49:20 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helge frender modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30